Спартак Варна и Левски играят при във втория неделен двубой от 17-ия

...

НА ЖИВО: Спартак Варна 2:2 Левски, Пламен Димов порази бившия си тим

Спартак Варна и Левски играят при във втория неделен двубой от 17-ия кръг в efbet Лига. Филип Кръстев откри в 25-ата, само че Ивайло Климентов изравни в 48-ата минута. Отново Кръстев даде задатък на " сините " в 51-ата минута. Срещата на стадион „ Спартак “ в морската ни столица може да го наблюдавате в директно предаване по DIEMA SPORT , както и онлайн на платформата.

Отборите на Киселичков и Мъри Стоилов са в неприятна серия от по 5 мача без победа.

Левски записа четири следващи равенства, като в тях осъществя единствено 1 гол против Локомотив Пловдив (1:1). „ Сините “ ще са без Илиян Стефанов, който получи травма на глезена в мача с ЦСКА 1948.

Филип Кръстев изпадна от състава на Мъри за срещата против Черно море, само че в този момент сякаш е подготвен за мача във Варна. Ивелин Попов стартира тренировки през седмицата, само че неговото положение към момента е тайнственост.

Спартак Варна е на дъното на класирането в efbet Лига, с 7 точки от 16 мача, до момента в който „ сините “ се намират на 6-то място с 28 пункта. При победа състава на Станимир Стоилов ще изпревари и Локомотив Пловдив и Черно море.

/ /

Мачът започва с опит за няколко офанзиви и от двата отбора, които обаче не приключиха с удар към вратите, като при една от тях 17-годишният Борислав Рупанов не съумя да уцели топката наоколо до вратата.

В осмата минута пристигна и първата по-опасна обстановка, който бе на сметката на домакините. Ивей Ромееш комбинира с Божидар Васев отдясно пред наказателното поле, след което топката стигна до Румен Руменов, който шутира подло, само че Пламен Андреев беше заел добра позиция и мазета в ъглов удар.

" Соколите " имаха нова добра опция в 15-ата минута, когато Божидар Васев бе чудесно изведен от Ивей Ромееш отдясно в наказателното поле, след което реши да стреля още с първото до допиране към далечния ъгъл, само че едва и неопределено.

Левски обаче поведе с първата си действителна голова обстановка и след чудесни самостоятелни дейности на Филип Кръстев. В 25-ата минута Хосе Кордоба комбинира с Кръстев отляво в половината на Спартак, а халфът направи необикновен дрибъл, влезе в наказателното поле, мина около трима и от към точката за дузпа стреля неспасяемо в долния десен ъгъл на Дичевски – 0:1.

Четири минути преди края на първата част Спартак сътвори рискова офанзива, при която Здравко Димитров напредна отляво, след което пусна топката за Божидар Васев на границата на наказателното поле, който стреля с  първото си допиране към далечния ъгъл, само че около лявата греда на Андреев.

Три минути след старта на второто полувреме домакините съумяха да изрванят след феноменално осъществяване. Топката не беше изчистена по най-хубавия метод от Кръстев и тя попадна в Ивайло Климентов, който изстреля същинска бомба пред дъгата на наказателното поле, а кълбото се удари в горната греда и влетя неспасяемо във вратата на Андреев за 1:1!

Левски обаче доста бързо отговори и в 51-ата минута имаше нов задатък в резултата. Уелтън проби отляво, стигна до аутлинията и подаде за Роналдо на границата на вратарското поле, който върна за Кръстев, а халфът с мощен удар прати топката във вратата на Дичевски за 1:2.

Три минути по-късно Кръстев центрира от свободен удар в наказателното поле, където Краев стреля с глава, само че над вратата.